تبلیغات
空手道 گنابادرزم 空手道 - دوست دارید چگونه هیكلی داشته باشید؟
Gonabadrazm

دوست دارید چگونه هیكلی داشته باشید؟

نویسنده: رئیس انجمن سه شنبه 15 فروردین 1385 ساعت 06:04 نظرات
مردم اشكال متفاوتی از انگیزه را دارا می باشند. بعضی ها می خواهند هیكلشان بزرگ شود تا حس غرور و عزت نفس خود را ارضا كنند. بعضی ها بدنبال سلامتی و شادابی هستند و بعضی ها آن را برای شركت در مسابقات ورزشی می خواهند. در هر صورت هیچ كس نباید به هیچ دلیل و بهانه ای از زیر بار ورزش كردن و تناسب اندام فرار كند.
به جز تمرین با وزنه راههای بسیاری برای رسیدن به تناسب اندام وجود دارد. كار كردن با وزنه خود بوجود آورنده اهداف زیادی برای تمرین است. شاید بخواهید خوش هیكل شوید، یا دكترتان برای بهبود وضعیت قلب شما چنین پیشنهادی كرده است، یا می خواهید تندرست باشید و مقداری وزن كم كنید. هر كسی به شكلی در این راه تلاش می كند. هر كسی راهی برای ترغیب خود پیدا می كند تا خود را بیشتر و سخت تر به كار وادارد، بدن خود را به كار بكشد و قویتر و قدرتمندتر شود.
به تمرین یك طرفه نگاه نكنید. به تمرین به چشم یك كار شاق و سنگین نگاه نكنید و با محل تمرین زیاد صمیمی نشوید. اول باید از وزنه سبك شروع كرد. تمرین را بهانه ای برای لاغر شدن یا نمایش دادن بدن قرار ندهید چون هرگز موفق نخواهید شد. مردان ورزیده ای كه به آنها رشك می برید هرگز یك شبه اینچنین نشده اند. یا این كه هرگز به این خاطر تمرین نكرده اند كه بدن خود را به دوستانشان نمایش دهند.
تمرین باعث ازدیاد اعتماد به نفس می شود. تحمل نخوردن شیرینی جات و غذاهای بی مصرفی كه دیگران عادت به خوردن آن دارند كار مشكلی است. ولی وقتی مردم به خاطر بدن شما به شما احترام گذاشتند، حس حس خواهید كرد كه ارضا شده اید. در غیر این صورت در یك دفتر كار نشسته و افزایش وزن پیدا خواهید كرد و مدام به خود خواهید گفت كه باید چه بكنید و چه نكنید! یا دچار مشكلی از نظر سلامت جسمانی خواهید شد آنهم صرفا به این خاطر كه فكر می كنید خوردن موادی كه در بالا به آنها اشاره كردیم، خوب است. ولی آنها اصلا خوب نیستند. بسیاری از والدین در حالی بچه دار می شوند كه فكر می كنند خوردن غذاهای حاضری مثل ساندویچ و پیتزا یا نوشابه های گازدار تنها راه زندگی كردن است.
شاید تصور می كنید كه گنجه های شما باید پر از آجیل، غذاهای آماده برای مهمانها یا نوشابه های گازدار باشد. خوب، این راه درستش نیست. فكر می كنید وقتی دارید مسابقه ای تماشا می كنید اگر شكلات (تك تك) یا نوشابه (كوكا كولا) بخورید داخل مسابقه خواهید شد؟ یا مثلا به جای تماشاچی بودن روی نیمكت آن تیم خواهید نشست؟
حالا به فكر آن باشید كه با تمرین كردن، ترك این عادات را به كودكان خود منتقل كنید، رشد و شكوفایی سالم آنها را شاهد باشید و قادر باشید كودكانی سرحال و شاداب داشته باشید و بچه ها شما را به خاطر داشتن تناسب اندام ستایش كنند.
به هیچ وجه به چرخه معمول زندگی وابسته نباشید. مجبور نیستید وقتی به گردش می روید یك مصرف كننده صرف باشید یا در جشنهای تولد كیك شكلاتی بخورید به دلیل اینكه همه این كارها را می كنند. به جز كارهایی كه مردم عوام عادت به انجام آن دارند راهها و كارهای سالم تری نیز وجود دارند. 
                                                                            (موفق باشید)

گالری تصاویر