سه شنبه 22 مرداد 1392

سهم کشورهای اسلامی از کاراته جهان چقدر است؟

   نوشته شده توسط: دبیر انجمن    نوع مطلب :اخبار کاراته ،مسابقات کاراته بازیهای کشورهای اسلامی در شرایطی قرار است خردادماه سال آینده به میزبانی جاکارتای اندونزی برگزار شود که به اعتقاد کارشناسان این دوره از رقابتها اگر با استقبال همه کشورهای اسلامی و ستارگان شان روبرو شود، آنگاه شاهد رقابتهای سطح بالایی خواهیم بود.

به گزارش سایت فدراسیون کاراته، آمار و ارقام بدست آمده از آخرین دوره مسابقات قهرمانی جهان در پاریس و نحوه تقسیم و توزیع مدالهای این رقابتها خود گویای همه چیز است. در پاریس 2012 و در کومیته انفرادی و تیمی بخش مردان مجموعاً 24 مدال تقسیم شد که نکته جالب در این میان تصاحب 14 مدال توسط کاراته کاهای کشورهای اسلامی بود؛ یعنی 5/58 درصد کل مدالها را کاراته کاهای مسلمان بدست آوردند و 5/41 درصد باقی مانده را نمایندگان دیگر کشورها تصاحب کردند.

در کومیته انفرادی و تیمی که در کل 6 طلا تقسیم شد، سهم کشورهای اسلامی 3 طلا بود یعنی دقیقاً 50 درصد مدالهای زرین توزیع شده، ضمن اینکه در مجموع مدالهای نقره تقسیم شده ( 6 مدال) نیز دو سوم مدالهای سیمین به کشورهای اسلامی رسید؛ یعنی تقریباً 67 درصد کل مدالها.

در جهانی پاریس 2012 همچنین از مجموع 12 مدال برنز توزیع شده در کومیته انفرادی و تیمی مردان نمایندگان کشورهای اسلامی 7 بار بر سکوی سومی ایستادند تا سهمی 58 درصدی از این مدال داشته باشند.

رشد کاراته کشورهای اسلامی در بیست و یکمین دوره مسابقات قهرمانی جهان در پاریس فرانسه کاملاً مشهود بود؛ حداقل مقایسه آمار جام بیست و یکم و دوره قبلی مسابقات جهانی که در سال 2010 در بلگراد صربستان برگزار شد، رشد5/24 درصدی را تایید می کند. در صربستان 2010 و از مجموع 24 مدال توزیع شده در بخش کومیته مردان کشورهای مسلمان به 8 مدال دست یافتند یعنی تقریباً 3/33 درصد (در پاریس این رقم 5/58 بود).بر اساس مدالهای توزیع شده در صربستان، نمایندگان کشورهای اسلامی در دوره قبلی مسابقات جهانی صاحب یک طلا (تقریباً 17 درصد) 4 نقره ( 67 درصد) و 3 برنز ( 25 درصد) شدند که بجز مدال نقره که شرایط برابری با پاریس 2012 وجود دارد، کاراته کاهای کشورهای مسلمان در کسب مدالهای طلا و برنز پیشرفت محسوسی داشته اند.

در بیست و یکمین دوره مسابقات قهرمانی جهان در پاریس فرانسه به جز تیم ایران، کشورهای اسلامی مصر، ترکیه، آذربایجان، قزاقستان و الجزایر صاحب مدال شدند.

نکته جالب از آمار و ارقام جام بیست و یکم جهان اینکه در جمع تیم های آسیایی که تیم ایران با یک طلا، یک نقره و یک برنز بیشترین سهم را از مدالهای توزیع شده داشت، تنها دو کشور ژاپن و قزاقستان بودند که توانستند در مجموع به یک نقره و دو برنز دربخش کومیته مردان دست یابند.

گفتنی است تیم ملی کاراته کشورمان در شرایطی خود را برای این رقابتها مهیا می سازد که در بخش کومیته مردان تاکنون دو مرحله اردوی آماده سازی پشت سر گذاشته شد و اولین مرحله اردوی تیم ملی بانوان 22 اسفند در تهران برگزار می شود. در بخش کاتا نیز پیکارهای انتخابی روز 18 اسفند ماه برگزار می شود تا نفرات اعزامی این بخش به بازیهای کشورهای اسلامی هم معرفی شوند.

yuna
سه شنبه 22 مرداد 1392 13:01
وب عالی داری
مریم
سه شنبه 22 مرداد 1392 12:55
سلام
به وبلاگتون سر زدم و مطالبش رو مطالعه کردم خیلی خوشم اومد و دوست دارم با هم تبادل لینک داشته باشیم در صورت تمایل به آدرس سایتم سری بزن.
پارمیدا
سه شنبه 22 مرداد 1392 12:51
سلام خوبی؟
دوست دارم بیایی با هم تبادل لینک کنیم تا هم بازدید کننده وبت بره بالا هم من بازم بتونم بهت سر بزنم میدونی چرا ؟چون اگه وبت را ثبت کنی من آدرس وبلاگت را دارم در ضمن من هر روز به دوستام سر میزنم منتظرت هستم

من دوستای زیادی دارم با تبادل لینک وبلاگت رو بهشون معرفی می کنم.
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic