مدال طلای خود را برای کمک به ایتام، 70 میلیون تومان فروختم/ مسئولین بین رشته‌های مختلف تبعیض قائل می‌شوند.

به گزارش خبرنگار ورزشی «خبرگزاری دانشجو»، امیر مهدی ‌زاده، قهرمان کاراته جهان که سال گذشته مدال طلای جهانی را بر گردن آویخت همواره جز ورزشکاران اخلاق مدار و معتقد بوده است.

 
وی روز تولد امام زمام (عج) با حضور در مسجد جمکران اقدام به واکس زدن کفش زائران کرد که بازتاب گسترده ای در بین رسانه ها داشت.
 
وی همچنین مدال طلای خود را برای کمک به ایتام در روز عید فطر فروخت که به همین منظور خبرنگار ورزشی «خبرگزاری دانشجو،» گفت و گویی را با وی انجام داده است که مشروح آن در زیر آمده است:

«خبرگزاری دانشجو»-  برای شما که با این همه مشقت مدال جهان را به دست آوردید سخت نبود که از مدال طلای جهان بگذرید؟
 
مهدی زاده: من تمام تلاشم را کردم تا برای کشورم افتخار کسب کنم و پرچم کشورمان را به اهتزاز درآورم. همه این زحمت ها و تلاش ها برای این است که مردم کشورمان خوشحال باشند و به خودشان افتخار کنند اما وقتی پای مردم کشور وسط می آید و زمانیکه لازم باشد تا  قدمی برای کمک به مردم بردارم این مدال ها برایم هیچ ارزشی ندارد.
 
هیچ چیزی برای یک ورزشکار با ارزش تر و بالاتر مدال نیست و من خیلی خیلی خوشحالم که قهرمان جهان شدم. از قهرمانی در جهان یک احساس خوبی داشتم چون بعد از 12 سال زحمت و تلاش به این مدال رسیدم ولی وقتی این مدالم باعث شد که به خانواده های محروم شهر قم کمک شود احساسی بالاتر از زمانی که بر سکوی قهرمانی ایستادم، داشتم و هیچ وقت این احساس را نداشتم.
  
زمانیکه این مدال باعث شد به خانواده های محروم شهر قم کمک شود، ارزش آن برای من بیشتر است، چراکه قهرمانی یک عمر کوتاهی دارد و آن چیزی که در بین مردم از ما باقی می ماند همان نام نیکو و خصلت پهلوانی ورزشکار است.
 
خدا را شکر می کنم که این لیاقت را به من داد تا بتوانم برای مردم شهر خود قدمی بردارم.
 
خوشبختانه خیر بزرگ شهر قم یعنی صابونچی برای تلاش، زحمت و مدال من ارزش قائل شد، مدال من را به قیمت هفتاد میلیون تومان خرید و من نیز تمام ان پول را به ایتام اهداء کردم.
 
صابونچی به قدری بزرگوار بود که مدالم را به خودم برگرداند و گفت: مدالی که از حضرت ابالفضل هدیه گرفته ای نمی گیرم و باید این مدال روی سینه خودت باشد.
 
جا دارد از این خیر بزرگ تشکر کنم. فرزند خودش هم بیمار بود و آرزو می کنم فرزندش شفاء بگیرد.
 
 
 «خبرگزاری دانشجو»- پاداش مسابقات جهانی سال گذشته که در حدود  20 میلیون تومان بود را دریافت کردید؟
 
مهدی زاده: نه؛ پاداش مسابقه جهانی که قرار بود فدراسیون آن را پرداخت کند به دلیل شرایط بد مالی فدراسیون پرداخت نشده است البته با پی گیری های انجام شده یک قسط آن را دریافت کردم و دو قسط دیگر آن باقی مانده است.
 
 «خبرگزاری دانشجو»- حمایت مسئولین از ورزش کاراته را چطور می بینید؟
 
مهدی زاده: ورزش کاراته در کشور ما واقعاً مظلوم واقع شده است و من که مدال طلای جهان را کسب کردم تنها جایزه ای که به من دادند پنج عدد سکه ای بود که آن را هم  استاندار شهر قم در قبال این همه هزینه و زحمت و تلاش خانواده ام به من داد.
 
من شرمنده خانواده ام شدم چون سال ها پدر و مادرم از خود گذشتگی کردند و از من حمایت کردند و من در این مسیر قهرمانی دو بار پای چپم را عمل کردم و پدرم هر بار با قرض گرفتن پول عمل من را داد.
 
پدر من کارمند شهرداری است و ما هم همین الان مستأجر هستیم؛ فقط شرمنده پدر و مادرم هستم. بعد از اینکه این مدال جهان را کسب کردم همه امیدم این بود که مسئولین حرکتی بکنند اما آنها این کار را نکردند و من شرمنده پدر و مادرم شدم ولی خدا را شکر که این لیاقت را به من داد که این حرکت را انجام دادم و ایتام و پدر و مادرم را خوشحال کردم.
 
  «خبرگزاری دانشجو»- خواسته شما از وزیر ورزش چیست؟
 
مهدی زاده: واقعاً از وزیر ورزش می خواهم تبعیضی که بین رشته های مختلف است از بین ببرد و یک قانونی تصویب کند که ورزش حرفه ای را معنا کند.
 
«خبرگزاری دانشجو»- یعنی چه ورزش حرفه ای را؟
 
مهدی زاده: یعنی آیا اینکه تنها به من که طلای جهان را کسب کرده ام جایزه دهند و یا اینکه حق من را بدهند، ورزش حرفه ای است؟ درست است که من تمام عمر و سلامتی خود  را بگذارم؟ من فقط 24سال سن دارم اما دو بار زانوی چپم را عمل کردم.
 
من جوانی و سلامت جسم خود را برای افتخار کشورم گذاشتم و حمایت این نیست که بیایند با من و سایر قهرمانان چنین برخوردی کنند.
 
متاسفانه رفتار متناقضی از مسئولین در مورد برخی از رشته ها می بینیم و این  واقعاً تبعیض است. من می خواهم یک عدالتی بین رشته های ورزشی به وجود بیاید.
 
من توانسته ام برای کشورم افتخار کسب و  مدال طلای جهان را از آن خود کنم  و پس از 6 سال نام کاراته ایران را در جهان زده کنم و  در این مسیر خود را مدیون خانواده و حضرت ابالفضل می دانم.

[http://www.aparat.com/v/qIrw1]

چنانچه کلیپ مشکل صوتی دارد، از اینجا مشاهده فرمائید
منبع : SNN.ir

.....
دوشنبه 28 مرداد 1392 21:31
اگه من بودم خدایی نمی دادم کار بسیار خدا پسندانه ای کردن . این مطلبتون یذره با بقیه فرق میکرد همچی جالب بود جنبه خبری داشت .
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic