Gonabadrazm

ون شن چوان

نویسنده: رئیس انجمن جمعه 12 مرداد 1386 ساعت 08:08 نظرات

ون شن چوان

تاریخچه سبك ون شن چوان
بنیانگذار این سبك شخصی به نام گائونان گو كه از نوادگان خاندان تای ژو در دودمان سونگ شمالی بوده می باشد. استاد گائو، ووشو را از یك راهب تائوئیسم فرا گرفت. وی سبك ون شن چوان را از تركیب كردن چی گونگ و لوهونگ چوان و تكمیل كردن آنها، ابداع نمود. این روش بر مبنای تقویت جسم و روان و حفظ تندرستی پایه ریزی شده است.
با وجود اینكه تمرین و پیروی از این روش آثار مثبتی در ایجاد حفظ تندرستی و دفع بیماری در بر دارد، اما در اصل بعنوان یك روش رزمی تلقی می گردد. از خصوصیات این روش می توان به نحوه تمرینات اشاره كرد، در شروع بایستی حركات بطور آهسته اجرا شوند تا عضلات و ماهیچه های بدن برای حركات بعدی آمادگی یابند. در این روش بخاطر حركات كوتاه و بلندی كه وجود دارد از گرفتگی عضلات جلوگیری می شود؛ و به علت داشتن حركات تنفسی، انرژیهای نهفته داخل بدن بیدار می گردند. پیروی از این روش علاوه بر افزایش قدرت جسمانی و آموختن روشهای مبارزه ای، موجب افزایش طول عمر همراه با سلامتی كامل خواهد بود.
استاد اعظم كه این روش را تدریس می نماید شخصی به نام سونگ چوان پینگ 106 ساله می باشد؛ وی این روش را از پدرش آموخت و از چهار نسل گذشته تا به حال، به صورت ارثی و سینه به سینه از نسلی به نسل دیگر انتقال یافته است.
استاد سونگ در شهری در جنوب شاندونگ زندگی می نماید و در آنجا به طور چشمگیری مورد احترام مردم می باشد. وی در حدود 83 سال و نوه اش 43 سال این روش را تدریس می كنند.ك
حركات هفتگانه دست و فنون تمركزی ، ریشه اصلی این سبك می باشند، و از تئوری یین و یانگ و عناصر پنجگانه الهام می گیرند. فراگیری سبك ون شن چوان دارای دو مرحله می باشد: اولینم مرحله تمرینات مراقبه و تمركزی و دیگری تمرین های حركتی می باشند. در تمرینات مراقبه ای و تمركزی بوسیله فراگیر یروش های تنفسی، برای تقویت انرژی داخلی و ریلكس كردن بدن به منظور افزایش قدرت دماغی استفاده می شود. در اثر تقویت جسمانی در طول تمرینات (یین و یانگ) بین خون و چی هماهنگی ایجاد شده و كانالهای انرژی باز می گردند از اینرو تمام ارگانهای داخلی بدن تقویت می یابند. در تمرینات جسمانی تعادل بین (یین ویانگ) ارجح بوده و ارتباط بین سختی و نرمی با تنظیم كردن تنفس و چی و نیروی اراده صورت می پذیرد. دستیابی به این حالت مستلزم توجه به قوانین و اصول مربوطه، صبر و شكیبایی و پشتكار خواهد بود.
محققان عقیده دارند كه روش ون شن چوان برای حفظ سلامتی و دفع بیماریها و افزایش طول عمر موثر می باشد از اینرو انسان با انجام تمرینات مرتب و مداوم می تواند بین نود الی یكصد سال عمر همراه با سلامتی داشته باشد.
روش مذكور در سال 1993 برای اولین مرتبه در شهر شاندونگ در معرض عموم مردم به نمایش درآمد. استاد سونگ به همراه خانواده اش، تمام رازهای پنهان این سبك را برای مردم آشكار نمودند و آمادگی خود را برای تدریس به افراد علاقه مند ابراز نمودند و این هنر بعد از قرن ها كه بصورت ارثی منتقل شده بود اكنون در نظر دارد در خدمت جوامع انسانی قرار بگیرد.

گالری تصاویر

ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو